Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Jak vytvořit dekorativní povrchy na fasádě? S omítkami weber.design!

 

problém

řešení

omítka se vzhledem dřeva

Textura dřeva se dosáhne pomocí pastózní omítky weber.pas silikon WOOD a fládrovacího podvalku. Požadovaný odstín vytvoří stíraný nátěr weber.ton LAZUR v 5 odstínech mahagon, teak, borovice, dub a ořech.

ořech

dub

borovice

mahagon

omítka se vzhledem obkladových pásků

Díky omítce weber.pas silikon brick lze dosáhnout porchu, který věrně imituje obkladové pásky. Na rozíl od skutečných obkladových pásků je toto řešení výrazně levnější, rychlejší, s nižší hmotností a velmi jednoduché na provádění. Standardně se dodává v 6 odstínech (2 červené, 2 žluté, 2 hnědé). Spáry tvoří speciální penetrace weber.pas podklad UNI BRICK, která je dodávána v 5 odstínech. Samotné obkladové pásky vzniknou za použití šablony, která se lepí na zpenetrovaný podklad. Odstíny obkladvových pásků a penetrací najdete ve vzorkovníku weber.design.

omítka k vytváření vlastních specifických textur na fasádě

S modelovací omítkou weber.pas silikon form je možné dosáhnout mnoha plastických ztvárnění fasád. K plastickému modelování omítky se používají různé druhy zubových hladítek, houba, rovná hladítka, molitanová hladítka, špachtle, strukturovací válečky apod.

omítka se vzhledem pohledového betonu

Omítka weber.pas silikon concrete dovoluje vytvářet plochy imitující moderní pohledový beton i jinak ztvárněné hladké plochy na fasádách včetně vnějšího kontaktního zateplovacího systému. Omítka se nanáší do podkladu, který je vytvořený zrnitou omítkou weber.pas silikon s velikostí zrna 1,5 mm. Povrch se upraví plastovým nebo ocelovým hladítkem a po vyzrání lze přebrousit. To umožňuje dosáhnout specifických textur povrchu.

omítka k vytvoření speciální textury rovnoběžných drážek

Efektu rovnoběžných drážek, obvykle vodorovných nebo svislých, se dosáhne použitím omítky weber.pas silikon brush, která je upravována tzv. kartáčováním ještě ve vlhkém stavu

omítka se vzhledem pískovce a granitu

S pomocí omítek weber.pas sandstone a weber.pas granit dosáhnete vzhledu přírodního kamene v podobě pískovce a granitu. S pomocí šablon lze vytvořit i povrchy s podobou kamenného zdiva, stejně jako u obkladových pásků. Odstíny najdete ve vzorkovníku weber.design.

nátěr s odlesky – weber.ton mica

S tímto nátěrem dosáhnete jedinečného vzhledu, který vytváří slídové šupinky.

třpytky na fasádě

S pomocí třpytek weber.flitr v černém a tmavě zeleném odstínu dosáhnete efektu třpytící se fasády. Třpytky weber.flitr jsou dodávány ve dvou zrnitostech.