Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Jak renovovat podlahy v privátních garážích?

problém

běžný stav podlah v privátních garážích:

 • Betonové mazaniny jsou mechanicky poškozené (výtluky apod.)
 • Na podkladech jsou patrné trhliny
 • Povrch je znehodnocen degradovanými nátěry
 • Odseparovaná dlažba
 • Kontaminace betonů provozními kapalinami aut

nejčastější požadavky na podlahy v privátních garážích:

 • Mechanická odolnost
 • Odolnost ropným produktům
 • Odolnost proti vlhkosti nanašené provozem
 • Odolnost posypovým solím
 • Bezespárová povrchová úprava
 • Protiskluznost
 • Snadná udržovatelnost povrchů

řešení

příprava podkladu

Podklad podle potřeby obrousíme, otryskáme, obrokujeme nebo odfrézujeme až na nosnou část. Odstraníme všechny separační vrstvy. Vysajeme prach a dle intenzity znečištění odmastíme kontaminovaná místa. Pokud jsou podkladní mazaniny nové, odstraníme cementové mléko a jiné separátory z povrchu.

Pokud jsou na podkladu patrné trhliny, sešijeme je pomocí epoxidového materiálu weber.floor sešívač a spon. Prokazatelně staticky dotvarované trhliny lze i vytmelit pomocí weber.color POLY.

Pokud jsou na podkladu výtluky či jiné plošné defekty, vyspravíme je pomocí weber.bat opravné hmoty. Povrch výtluku před aplikací weber. bat opravné hmoty napenatrujeme nebo alespoň navlhčíme.

Připravený povrch napenetrujeme. Penetraci volíme podle savosti a stavu podkladu a to weber.podklad floor na savé podklady, weber.podklad haft na nesavé podklady a weber.sys epox podklad s křemičitým pískem pro problematické podklady.

Po dokonalém očištění povrchu naneseme na podklad penetrační nátěr dle předpokládané tloušťky následně aplikované nivelační hmoty.

Podklad celoplošně vyrovnáme zátěžovou saminivelační hmotou weber.floor 4655 v minimmální doporučené tloušťce 6 – 8 mm. Samonivelační hmotu necháme vyzrát 7 dní před nanášením epoxidových povrchových úprav.

Aplikace finální povrchové epoxidové úpravy

1. ekonomické řešení

Na přebroušený podklad vyzrálé samonivelační hmoty weber.floor 4655 aplikujeme nylonovým válečkem penetrační nátěr weber.sys epox penetrace rozpouštědlová tak, aby se netvořili loužičky se skelným povrchem.

Po 24 hodinách aplikujeme nylonovým válečkem první vrstvu nátěrové epoxidové hmoty weber.sys epox nátěr tenkovrstvý, přičemž dbáme na dobré roztírání materiálu, aby nevznikla silná vrstva. Standardně dodávané jsou odstíny RAL 7035 a RAL 7045.

Po dalších 24 hodinách aplikujeme druhou vrstvu epoxidové hmoty. sys epox nátěr tenkovrstvý. Povrch je pochůzný po 24 hodinách, plně zatížitelný po 7 dnech.

2. estetické řešení

Na přebroušený podklad vyzrálé samonivelační hmoty weber.floor 4655 aplikujeme nylonovým válečkem penetrační nátěr weber.sys epox penetrace rozpouštědlová tak, aby se netvořili loužičky se skelným povrchem.

Po 24 hodinách aplikujeme nylonovým válečkem epoxidovou bezrozp. hmotu weber.sys epox nátěr silnovrstvý. Tloušťku vrstvy nátěrového fi lmu můžeme volit libovolně dle potřeby. Standardně dodávány odstíny RAL 7035 a RAL 7045.

Do čerstvého nátěru vhazujeme ihned po aplikaci hmoty weber.sys epox nátěr silnovrstvý dekorativní akrylátový weber.sys epox chips v příslušné barevné kombinaci (možno volit z odstínů černá, modrá, bílá, šedá, červená, žlutá, zelená).

Po 24 hodinách podlahu s aplikovaných chipsem zlehka přebrousíme brusným papírem se zrnitostí 400, vysajeme a následně naneseme velurovým válečkem 1 – 2 vrstvy weber.sys epox lak. Povrch je pochůzný po 24 hodinách, plně zatížitelný po 7 dnech.

Řešení s použitím následujících weber produktů:

řešení 1

weber.floor 4655

samonivelační modifikovaná cementová hmota

weber.sys epox - penetrace rozpouštědlová

epoxidová penetrační pryskyřice / základní epoxidový dvousložkový nátěr

weber.sys epox chips

akrylový chips do epoxidových pryskyřic dekorativní úprava epoxidových podlah

weber.sys epox lak

rozpouštědlový epoxidový lak pro interiér