Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Multifunkční sanační omítka s tepelně izolačními vlastnosti a protiplísňovým efektem - weber.san thermo

10 09 2015

Sanační omítka, která stavebníkovi vyřeší několik problémů najednou: zbaví konstrukci vodních skvrn, solných výkvětů, odlupující se omítky. Současně zeď sanační omítka doteplí a také zabrání povrchovému růstu mikroorganizmů. Svým složením a spotřebou omítka šetří i životní prostředí. Nad tím vším pak stojí její vzhled – omítka je krásně přírodně bílá.

Sanační omítky jsou spojovány se základním ošetření zdiva zatíženého vzlínající vlhkostí a s tím spojenými defekty. Vlhká konstrukce není však pouze vystavena solným výkvětům či vodním skvrnám, se kterými si každá kvalitní sanační omítka dokáže spolehlivě poradit. Podobně musí čelit také sníženému tepelnému odporu, nízké povrchové teplotě konstrukce a růstu migkroorganismů – řasám a plísním. To už jsou problémy, na které standartní sanační omítka není svým složením a funkčností vybavena.

S těmito potížemi se setkáváme zejména ve vnitřním prostředí suterénních prostor (sklepy), které nejsou temperovány a mnohdy ani větrány – zejména v zimním období.

Perlitovým aditivem bylo dosaženo izolačních vlastností (λ=0,11W/mk), které nabízí pouze tepelně-izolační omítky.

Kombinací  specifických  přísad ,  je omítka resistentní biologickému napadení a na jejím povrchu nemohou růst řasy ani plísně, aniž by omítka obsahovala neekologické biocidní složky. Navíc je weber.san thermo lehčená omítka(670kg/m3), což nejen výrazně snižuje její spotřebu (5kg/1cm/m2), ale také ulehčuje zedníkovi práci, její aplikace není tak namáhavá  jako nához  běžných, těžkých malt .